Grabowski ujawnił swoje zdecydowane poglądy polityczne. Teraz pół Polski go nienawidzi

12

Andrzej Grabowski jest jednym z najbardziej popularnych polskich aktorów. Sławę przyniosła mu niemalże już kultowa rola Ferdynanda Kiepskiego w serialu komediowym pt. “Świat według Kiepskich”.

Artysta przez pewien czas nie wypowiadał się na tematy związane z polityką aż do dziś.

W ostatnim czasie Grabowski zaangażował się w pracę przy sztuce „Kariera Artura Ui” Bertolta Brechta, o której chętnie opowiada. Co ciekawe, przy tej okazji nawiązuje także do współczesnej polskiej sytuacji politycznej.

– Żeby kłamać, trzeba być dobrym aktorem. (…) Zależy od tego, jak polityk te zdolności aktorskie wykorzystuje, ile pojemności ma jego mózg, jaka jest produktywność jego komórek mózgowych, ile wypił, ile mu jeszcze zostało. Takich Uiów wokół nas mamy całą furę i dlatego „Kariera Artura Ui” przed nimi ostrzega. Rządy takich kalafiorowych cwaniaczków mogą prowadzić do władzy totalitarnej. Najczęściej, tak jak to przedstawia Brecht, taki gangster kalafiorowy zaczyna od podporządkowania sobie wymiaru sprawiedliwości. Gdyby jeszcze zrozumiał, dlaczego manipulowanie granicami praworządności jest tak niebezpieczne, znaczyłoby to, że tę sztukę zrozumiał. Ale i tak sprawę zbagatelizuje i powie, że ta sztuka nie jest o nim. Przecież nie dąży do władzy totalitarnej, niczego nie niszczy, chce tylko dobrych zmian – wyznał aktor w rozmowie z Wirtualną Polską, jasno nawiązując do krajowych realiów politycznych.

– Tak naprawdę często ludzie żądni władzy nie bardzo wiedzą, co jest dobrem, a co złem. Żaden Ui nie przyzna się, że jest Uiem, a Uiów przybywa i to nie tylko tych na wysokich stanowiskach – powiedział także artysta.

Opinia aktora spotkała się z mocną krytyką ze strony zwolenników Prawa i Sprawiedliwości.

 

Discussion12 komentarzy

 1. Większych bzdur ze strony tego debila mającego się za “aktora” nie czytałem, co on ma na sumieniu grubas i pijak zafajdany, A ty Lasocki niewiele głupszy od niego, uzasadniać nie muszę. I nie jestem PISiorem.

 2. Demokracja polega na tym że każdy ma prawo powiedzieć co myśli i jakie ma poglądy i to należy uszanować! Nie musimy się z tym zgadzać i możemy mu o tym powiedzieć jak również uzasadnić nasze zdanie na ten temat ale nie powinno to być przyczyną nienawiści tylko punktem wyjścia do porozumienia a nie do mordobicia. Tak przynajmniej postępują mądrzy ludzie.

 3. Proste….mówił właśnie o członkach Platformy Obywatelskiej. To oni własnie mają się za “intelygentniejszych” i tych “co wiedzą i widzą więcej”. Niestety….nie wiedzą i mało widzą. Na tym polega problem.

 4. Magna Polonia

  Reżyser Kariery Artura Ui oraz aktor A.Grabowski spóźnili się nieco ze sztuką, bowiem już ponad dwa lata temu wszyscy (H)Uie zostali przepędzeni z rządu!

 5. Ten lichy aktorzyna ględzi coś o pojemności rozumu….mając tą pojemność minimalną.Ta aktorska kreatura może “grać” tylko w tym kretyńskim serialu “Świat według Kiepskich” czyli grać siebie niedorozwiniętego pijaczka.

 6. ha ha ha ale moherków ruszyło 😉 Przeciez Ferdek był ich, utożsamiali się z nim. Cóż, gdyby artyści zaczęli pokazywac swoje poglądy polityczne…. to wielu pisowców by się zdziwiło.
  Bardzo. Ludzie inteligentni PISu nie popierają, bo oprócz IQ mają wiedzę i wyobraźnię.

 7. Trzeba zrozumiec prawdzie wartosci jakie niesie nasze zycie a nie pozory i opaczne widzenia swiata.

Napisz komentarz

UDOSTĘPNIEŃ