Tysiące Polaków stracą renty! Powód? Absurdalny

6

Ta decyzja zbukwersuje miliony Polaków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wpadł bowiem na najbardziej kontrowersyjny pomysł od lat, który dotknie bezpośrednio miliony Polaków. 

 

Nowelizacja ustawy systemowej, która weszła w życie w pod koniec zeszłego roku, skierowana jest do wszystkich osób, które uzyskały prawo do wcześniejszej lub powszechnej emerytury. Nowe przepisy zabierają im jednak ten wybór, który najczęściej był dla nich korzystny.

“Jak bowiem czytamy w nowelizacji, osoby, którym przysługuje emerytura, automatycznie tracą prawo do pobierania renty. Do tej pory mogły one decydować się na konkretne świadczenie, biorąc pod uwagę przede wszystkim jego wysokość.

Co jest najbardziej absurdalne, zmiana nastąpiła, bo… nie opłacało się to ZUSowi, gdyż renty były zazwyczaj wyższe niż emerytury. Wybór został więc obywatelom ostatecznie odebrany.” czytamy w portalu Pikio.pl

Discussion6 komentarzy

  1. Czemu tak to jest iż ZUS może robić takie rzeczy bez Ustaw których uchwalenie poprzedza seria konsultacji społecznych…? jak można zmieniać zasady gry w trakcie gry ? to specjalność Polski po okrągło stołowej -szumnie zwanej obywatelskim państwem prawa…

  2. A czy to dotyczy także osób, które pobierają rentę chorobową z ZUS i mają wypłacaną wcześniejszą emeryturę z KRUS?
    Dodam klient od kilkunastu już lat jest w ZUS i tu opłaca wszystkie składki z działalności gosp., a z KRUS spełniał wszystkie warunki wcześniejszej emerytury.

  3. TOTALNA BZDURA OPOZYCJI ! W PRAKTYCE NA EMERYTURZE DOSTAJE SIĘ WIĘCEJ PIENIĘDZY GDYRZ JEST INNY PRZELICZNIK.

Napisz komentarz

UDOSTĘPNIEŃ