Media ujawniły szokujące fakty! Putin pogrążył NASZEGO Kubicę!

1
Brazylijskie media podtrzymują wersję, w której Robert Kubica miał już podpisany kontrakt z Williamsem. Umowa została jednak zerwana, po tym jak spore pieniądze Brytyjczykom zaoferowali sponsorzy Siergieja Sirotkina.

W listopadzie brazylijskie media jako jedne z pierwszych informowały, że Robert Kubica podpisał kontrakt z Williamsem i to Polak zastąpi Felipe Massę w brytyjskiej ekipie w sezonie 2018. Serwisy “Diario Motorsport” i “Grande Premio” powoływały się wtedy na osoby, które były bardzo blisko negocjacji obu stron. To również Brazylijczycy jako pierwsi podawali, że Kubica wniesie do budżetu Williamsa ok. 8 mln euro.

W ostatnich dniach sytuacja uległa zmianie. Wiele wskazuje na to, że lada moment Brytyjczycy ogłoszą podpisanie kontraktu z Siergiejem Sirotkinem. Rosjanin nie tylko wykorzystał swoją szansę podczas posezonowych testów F1 w Abu Zabi, ale zaoferował spore wsparcie finansowe. Związana z nim firma SMP jest w stanie dorzucić do budżetu Williamsa ponad 15 mln euro, zapewnia mu też finansowanie na rok 2019.

Dziennikarze Americo Teixeira Jr z “Diario Motorsport” i Flavio Gomes z “Grande Premio” podtrzymują jednak swoją wersję wydarzeń. Według nich, Kubica w listopadzie podpisał kontrakt z Williamsem i na tej podstawie przystąpił do testów w Abu Zabi. Nie był to sprawdzian jego formy. Miała to być okazja do rozpoczęcia prac nad samochodem i oponami na sezon 2018.

Nagle na testach pojawił się jednak Sirotkin. Według informacji Gomesa, to inicjatywa samego prezydenta Władimira Putina, który nie wyobrażał sobie sytuacji, w której w F1 w przyszłym roku zabraknie kierowcy z Rosji. Tym bardziej, że w kalendarzu obecny jest wyścig na torze ulicznym w Soczi, na którym Putin z przyjemnością się pojawia.

Po interwencji Putina firmy związane z Sirotkinem złożyły Williamsowi propozycję nie do odrzucenia. Kwota 15 mln euro wystarczyła, aby Brytyjczycy zaryzykowali i związali się z Sirotkinem, rozwiązując wcześniej podpisaną umowę z Kubicą.

Discussion1 komentarz

 1. Hej, wpadłem dziś na fajna stronke,
  dzięki której możesz namierzyć dowolnego smartfona.

  http://www.elbo.in/namierz

  ————————————————-
  Wystarczy że znasz numer poszukiwanego telefonu:)

  Polecam serdecznie

Napisz komentarz

UDOSTĘPNIEŃ